Ekipi Formis Mala 2 in Mala 3 sta državno prvenstvo, po izpadu iz glavne veje tekmovanja, nadaljevali s tekmovanjem v 2. kolu repasaža. Mala 2 je igrala v Benediktu, Mala 3 pa v Murski Soboti.

Mala 2

Uvodna tekma z Galejo Branik je pokazala dejansko moč lanskih državnih prvakinj v Mini. Prevladovale so v vseh prvinah igre in gladko zmagale z 2:0. Drugo tekmo z ekipo Spodnje Savinjske so punce začele neodločno, kar se jim je maščevalo s porazom v 1. nizu. Tradicijo zmag v drugem nizu so naše igralke nadaljevale in izenačile na 1:1. Tretji niz so ob številnih napakah igralk Formisa zasluženo dobile igralke iz Spodnje Savinjske in zmagale na turnirju v Benediktu.

Zmaga Bendikta nad Galejo-Branik je pomenila boj za drugo mesto med ekipama Fomis Mala 2 in Benediktom. Naše igralke so v prvem nizu vseskozi vodile, ob koncu niza pa tekmicam dopustile, da so jih dohitele ter nato v napeti končnici, kljub dvema zaključnima žogama niz izgubile z 28:30. Na sceno je nato stopila druga četvorka in Benedikt v drugem nizu popolnoma nadigrala. Gledalci smo upali, da bo ekipa Formis Mala 2 v 3. nizu pokazala več idej in predvsem večjo voljo do zmage – žal so visoke igralke Benedikta izkoristile nezbranost naših in z zmago v 3. nizu popeljale Benedikt v 3. kolo repasaža. Našim igralkam v tolažbo ostaja veliko pridobljenih izkušenj za drugo leto, ko bodo po lanskem naslovu v Mini naskakovale naslov v Mali. S tem pa tekem za letos ni konec, saj Mala 2 nadaljuje na turnirju za mesta.

Benedikt : Spodnja Savinjska 1:2 (23:25, 25:23, 15:25)
Formis mala II : Galeja-Branik 2:0 (25:16, 25:03)
Spodnja Savinjska : Formis mala II 2:1 (21:25, 25:17, 25:15) Spodnja Savinjska = prvi na turnirju
Benedikt : Galeja-Branik 2:1 (25:13, 09:25, 25:20)
Formis mala II : Benedikt 1:2 (28:30, 25:07, 13:25) Benedikt = drugi na turnirju

Mala 3

Tudi dekleta ekipe Mala 3 so zaključile svojo pot v repasažu in bodo tekmovanje nadaljevale v bojih za mesta. V prvi tekmi so še imele možnost za zmago, ko so ekipi iz Ruš odščipnile niz, ekipa Ljutomera pa je bila v drugi tekmi premočan tekmec. Povdariti je treba, da si dekleta, ki so v večini z igranjem odbojke pričele šele v letošnji sezoni, v tem tekmovanju pridobivajo izkušnje in to jim gre odlično od rok. V naslednji sezoni pa pričakujemo, da se bo katera od njih že pridružila drugi ali celo prvi ekipi.

ŽOK ZM Ljutomer : Kema Beltinci 0:2 (20:25, 12:25)
Ruše : Formis mala III 2:1 (25:12, 19:25, 25:13)
Kema Beltinci : Ruše 2:0 (25:23, 25:14) Kema Beltinci = prvi na turnirju
ŽOK ZM Ljutomer : Formis mala III 2:0 (25:18, 25:21)
Ruše : ŽOK ZM Ljutomer 2:1 (25:18, 15:25, 25:16) Ruše = drugi na turnirju

Ta stran uporablja piškotke, da vam lahko zagotovi najboljšo uporabniško izkušnjo. Podatki o piškotkih so shranjeni v vašem brskalniku in nam pomagajo prepoznati obiskovalca, ko se ponovno vrnete na našo spletno stran. Pri tem nam pomagate razumeti, kateri deli spletnega mesta so najbolj obiskani in uporabni. Vsi podatki so popolnoma anonimni. Sprejmi Preberi dalje